Přeborník školy v šachu – 2023

Je to již deset let, co se odehrál první šachový turnaj o přeborníka naší školy. Putovní pohár změnil za tu dobu několikrát majitele. Letošní ročník připadl na 13. června. Do turnaje se nám přihlásilo 21 žáků z prvního stupně a 8 žáků z druhého stupně. Hrálo se tedy ve dvou kategoriích, každý stupeň bojoval zvlášť.

Všichni hráči brali soutěž vážně a snažili se podat co nejlepší výkon. Přestože hlavním cílem bylo si zahrát s kamarády a užít si tento den, tak v kategorii mladších žáků došlo i na slzičky. Musíme všechny šachisty pochválit, jak v relativně krátkém čase zvládli odehrát sedm partií. Každý z účastníků si odnesl medaili a sladkou odměnu. Nakonec tedy byli spokojení všichni.

O celkovém vítězi rozhodl vzájemný zápas mezi vítězi prvního a druhého stupně, ve kterém zvítězil Tadeáš Stříž nad Petrem Štěpánkem.

Na stupních vítězů v kategorii mladších žáků se umístili tito hráči:
1. Petr Štěpánek
2. Jana Šlachtová
3. Martin Krygel

Kategorie starších žáků dopadla takto:
1. Tadeáš Stříž
2. Matěj Bala
3. Oskar Daněk

Všem dětem děkujeme za účast a výhercům gratulujeme. Už teď se můžeme těšit na další ročník.

Martin Klečka

Předchozí