Putování se skřítky

“Milé děti, musíme se vám s něčím důležitým svěřit. Celou naši vesnici postihla velká pohroma”. Těmito slovy přivítali lesní skřítkové a víly naše nejmenší ze školní družiny. A pokračovali smutným hlasem. “Zlý čaroděj se svými kouzly připravil všechny skřítky v naši vesnici o spoustu důležitých věcí. Někteří skřítkové ztratili svou kouzelnou moc, sílu, vědomosti a někteří dokonce i své pohádkové domečky. To, co ztratili ovšem všichni, je štěstí. Potřebujeme nutně vaši pomoc k vytvoření zázračného lektvaru, který nám pomůže dát všechno do pořádku”. Všechny děti se pustily do práce. Na stanovištích, kde vždy na každou skupinu čekali barevní skřítkové, děti plnily různé úkoly. Za splněný úkol, dostaly kouzelnou přísadou k vytvoření zázračného lektvaru. Vše nakonec dobře dopadlo. Lektvar se podařilo uvařit a skřítkové byli zachráněni. Děkujeme studentkám a studentům SPgŠ a SZŠ Krnov, za krásné pohádkové odpoledne plné her a kouzel. Děti si odnesly na památku upomínkový list se všemi skřítky a malého skřítka na památku.
text a foto: Blanka Šrubařová

Předchozí