JAK SE DĚLÁ DOBRÁ ŠKOLA

Nejen na tuto otázku hledá odpověď seriál České televize.

Desetidílná dokumentární série nabízí pohled do různých typů škol, které fungují nějakým zajímavým způsobem a mají snahu se neustále zlepšovat a vyvíjet. Seriál připravila Česká televize ve spolupráci s EDUinem, jeho vznik podpořila Nadace České spořitelny.

„Pro účely natáčení jsme vybrali deset škol. Nemůžeme ale říct, že jsou to ty nejlepší školy v Česku – už jen proto, že neexistují žádné žebříčky a jasně daná kritéria. Zvolili jsme prostě školy, které fungují nějakým zajímavým způsobem a mají snahu se neustále zlepšovat a vyvíjet,” popisuje scenárista seriálu a předseda správní rady EDUinu Tomáš Feřtek.

Desetidílný seriál ukáže pohled do života jedné soukromé a jedné církevní střední školy, do pražské montessori a brněnské waldorfské základní školy, do malotřídky na vesnici, školy ve vyloučené lokalitě i spíše výkonové školy v krajském městě.

zdroj: www.eduin.cz

odkaz na Ivysílání ČT, všech 10 dílů cyklu: https://www.ceskatelevize.cz/porady/13743448133-jak-se-dela-dobra-skola/

Přečtěte si rozhovor se scénáristou seriálu Tomášem Feřtekem

POŘADÍ JEDNOTLIVÝCH EPIZOD VYSÍLANÝCH V ČESKÉ TELEVIZI