UŽ JSME JE KONEČNĚ NAŠLI

KOHO?

MY, žáci 6.C třídy.

VÁS, žáky 1.C třídy.

Hurá, každý prvňáček má svého šesťáka a šesťák svého prvňáčka.

Naše škola už několik let pořádá v rámci projektu “Spolu to zvládneme” setkání, kdy se poprvé uvidí všichni prvňáci a šesťáci. Tento projekt rozvíjí dlouhodobou spolupráci mezi třídními kolektivy 1. a 2. stupně, vznikají tzv. partnerské třídy. Cílem je rovněž příznivé klima školy a navození většího pocitu bezpečí.

Letošní školní rok se akce odehrávala v duchu Harryho Pottera. Malí i velcí se oblékli do příslušných kostýmů, popř. masek, a plnili 10 úkolů, které byly spjaty s tímto světoznámým pohádkovým příběhem. Odměnou byly všem vlastnoručně nazdobené perníčky.

Děkujeme paní učitelce Haně Tabachové za skvěle připravenou a zorganizovanou akci a paní asistentce Žanetě Šamánkové za upečené perníčky.

A jaké jsou pocity žáků 6.C třídy ze společného setkání s prvňáky?

• Bylo to moc fajn, můj prvňáček je hodný.
  • Líbilo se mi to, protože jsme si krásně popovídali.
  • Přišlo mi báječné, jak byly všechny děti v kostýmech.
  • Líbily se mi všechny aktivity.
  • Jsem šťastná, na prvňáčka jsem se moc těšila.
  • Miluji svoji prvňačku, bavilo mě s ní spolupracovat.
  • Když jsem poprvé viděla svého prvňáčka, dojalo mě to, protože jsem si představila sebe na jeho místě. Těším se na další setkání.
  • Bylo to všechno perfektně nachystané.

text: Silvie Metelková

foto: Lucie Jiříková