Okresní přebor v šachu

V pátek 1. prosince se v SVČ Méďa v Krnově uskutečnilo okresní kolo školních družstev v šachu. Naše škola má ve svých řadách spoustu výborných šachistů ,a proto jsme si mohli dovolit postavit hned tři týmy. Nebýt nemoci některých žáků, mohly být týmy hned čtyři. V kategorii žáků 1. – 5. tříd nás reprezentovaly týmy dva a v kategorii žáků 6. – 9. tříd jeden tým.
Již od začátku jsme patřili k favoritům a hráli o postup do krajského kola. To se nakonec našemu A týmu povedlo, když se ziskem 13 bodů vyhrál svou kategorii. Velkým překvapením však bylo druhé místo našeho B týmu, který ve finále dokázal hodně potrápit A tým a připravil ho o polovinu bodů. Skvělé partie hrál Jakub Zlámal, který si poradil i s favority. Nicméně vyzdvihnout musíme oba týmy.
U starších žáků už nám to bohužel na postup nevyšlo. Chyběly nám dvě silné opory týmu, které sklátila nemoc a museli nastoupit narychlo pozvaní náhradníci. I přesto jsme dokázali uhrát pěkné páté místo.
Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy a našim juniorům přejeme hodně štěstí v krajském kole.

Sestavy:

Janáčkovo A: Martin Krygel, Petr Štěpánek, Jana Šlachtová, Matěj Šlachta

Janáčkovo B:  Jakub Zlámal, Jakub Rychlý, Filip Klement, Kateřina Theisová, Jakub Theis, David Zámarský

Janáčkovo II. stupeň: Tadeáš Stříž, Oskar Daněk, Tereza Theisová a Jonáš Novotný

text a foto: Martin Klečka

Nejnovější příspěvky
Archivy