Pozvaly jsme páťáky do dílen

Protože na prvním stupni probíhají pracovní činnosti ve třídě, chtěly jsme páťákům ukázat, jaké možnosti máme na druhém stupni. Tady střídáme klasickou třídu, kde třeba šijeme, s kuchyňkou, kde se učíme připravit a naservírovat jednoduché pokrmy, a se školní dílnou, kde pracujeme se dřevem nebo drátem. A právě do dílny jsme páťáky pozvaly.
Připravily jsme si pro ně výrobu tangramu. Každý dostal jednu část, kterou musel obkreslit na dřevo, uřezat a opilovat. Někteří dostali za úkol vyrobit krabičku, aby se jim jednotlivé dílky nepoztrácely. Každá třída si tak společně vyrobila 2 tangramy.
A jak jim to šlo? Byli úžasní. Někteří drželi pilku úplně poprvé, ale byli mezi nimi i “profíci”. Všichni se s nadšením pustili do práce a za 45 minut stihli nejen vše vyrobit, ale také po sobě uklidit. I to je důležité.

A pokud vás zajímá, co se v dílně zatím naučili šesťáci, koukněte na video.

Veronika Pazderová, Pavlína Říhová

Nejnovější příspěvky
Archivy