Žáci jako tvůrci – figurky v pohybu

Společně s žáky 7. tříd jsme se rozhodli propojit rukodělné dovednosti s digitálními technologiemi. Jak to dopadlo?

Nejdříve si žáci v hodinách pracovních činností vymysleli příběh, pro který vyrobili figurky ze dřeva a drátu. Figurkám potom ušili oblečení ze zbytků látek. Každá figurka tak získala svůj vlastní charakter – od známých komiksových postav až po originální návrhy.

Poté přišla na řadu informatika. Žáci se seznámili s aplikací StopMotion, která jim umožnila animovat své figurky. A tak se jednotlivé postavy probudily k životu a jejich drátěné tělo se prohnulo ve všech směrech (někdy doslova).

V iMovie pak žáci přidali zvukovou stopu. Postavičky tančily na rytmus hudby, dováděly na hřišti nebo létaly v oblacích. Bylo to jako malé divadlo, které se odehrávalo na obrazovce.

Vytvořili něco úžasného!

Až se podíváte na jejich animované filmy, pamatujte, že za nimi stojí nejen dřevo a dráty, ale také srdce a kreativita našich žáků.

Veronika Pazderová a Pavlína Říhová

příběh 1

příběh 2

příběh 3

příběh 4

příběh 5

příběh 6

 

 

 

Archivy