Okresní kolo recitace

Ve středu 3. dubna se v krásných prostorách nové ZUŠ konalo okresní kolo recitační soutěže. Po úvodních pohybových a hlasových aktivitách pro děti, kterých se ujali lektoři a členové poroty, začal dopolední festival interpretace a sdílení různorodých textů poezie a prózy.

Mladší děti (0., 1., 2. kategorie) recitovaly v podkrovní učebně literárně dramatického oboru a starší (3., 4. kategorie) v koncertním sále ZUŠ. Recitací připravených textů se vnímaví dětští posluchači vzájemně inspirovali, získali nové zkušenosti a společně si užili příjemné dopoledne. Ve starší kategorii (2. stupně) ocenění poroty získali Terka Theisová, Petr Hermann a Bára Hamplová. V bronzovém pásmu se umístila Violka Kubaníková. V kategorii mladších recitátorů získali ocenění v poli stříbrného pásma Maruška Michnová, Maxík Bareš a Sofinka Kilhof.

Postup do krajského kola si umístěním ve zlatém pásmu zajistily Eliška Minariková, Katka Theisová a Stelinka Pirkl. Děvčatům gratulujeme a všem recitátorům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

text a foto: M. Galušková, Ž. Šamánková

 

Archivy