Žáci naší školy úspěšně zabojovali na jazykové soutěži ve Šternberku

Dne 4. prosince se konalo na gymnáziu ve městě Šternberku krajské kolo konverzační soutěže žáků 8. a 9. ročníků základních škol a víceletých gymnázií se standardní a rozšířenou výukou cizích jazyků. Tohoto napínavého jazykového klání se zúčastnili žáci z 60ti škol Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Dvěma našim soutěžícím se podařilo hravě odolat náporu jazykových dovedností protivníků a dostat se až do finále, ve kterém přesvědčili svým výkonem i odbornou porotu.

Ondřej Šrubař získal 2. místo v konverzační soutěži žáků 9. tříd se standardní výukou jazyka anglického.

Marek Wawrzyniak získal 1. místo v konverzační soutěži žáků 9. tříd se standardní výukou jazyka německého. Marek nejen, že zvítězil ve své kategorii, ale stal se také absolutním vítězem soutěže v němčině a vybojoval si tak cenu – výlet do rakouské metropole – Vídně.

Všem účastníkům soutěže blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Výsledky našich žáků:

Jazyk německý: