Jako vítr prolétli v pátek školou čerti s Mikulášem.

Podle prvních nepodložených informací, které nám podala tisková mluvčí pekla Belzebuba Goliášová, čerti ve škole nenarazili na nikoho, kdo by měl tolik hříchů, aby převážil váhu vydávající jednosměrnou jízdenku do pekla. Na čertici Belzebubě bylo patrné velké zklamání.

 

Zato archanděl Gabriel zářil štěstím a potvrdil nám, že Mikuláš musel posílat do nebe „andělskou spojku“, aby mu dodali více dárků pro hodné děti.

 

Jak je to možné, ptá se redakce? Jednu z možných odpovědí nám nabídl malý a hodný čertík Bertík, který se přiznal, že děti měly geniální plán, jak obelstít pekelné měřiče a uniknout z čertovských spárů. Jedni přímo „andělsky“ zapěli písničku, druzí to vyzkoušeli básní a jiní zase proměnili svou třídu v malé peklo plné neposedných čertíků. Zkrátka, děti nad čerty vyzrály.

„Doufáme, že i příští rok budeme moci jen dávat a né brát“, shodli se čerti, andělé a Mikuláš, když komínem opouštěli školu.

   

   

  

  

 

 

Následující

Archivy