Zastav se, človíčku, na chvíli

V malou vánoční manufakturu se v pondělí 15. prosince proměnila třída 1.B. Sešly se tu téměř všechny děti se svými rodiči a sourozenci, aby si všichni alespoň na chvíli odpočinuli od předvánočního shonu.

  

Příjemnou atmosféru navodily děti zpěvem koledy. A pak už se šikovné ruce pustily do práce. Během několika minut začaly na připravených stolech vznikat úžasné výrobky v podobě svícnů, stojánků na ubrousky, ozdob na stromeček a vánočních přání. I přesto, že na každém stole byly nachystány vzory daných výrobků, někteří rodiče vytvořili zcela jiné, hýřili nápady a fantazií.

  

Vyrábění bylo spojeno s ochutnávkou vánočního cukroví a bylo milé pozorovat, jak si na druhý den ve škole děti předávaly recepty.

           

Domů si každá rodinka odnesla vlastnoručně zhotovené výrobky a na dveřích třídy vznikl společně vyrobený vánoční stromeček.

                                                                     text a foto : Jana Matějková

Archivy