Vánoční příběh pro děti i pro rodiče

      „Babičko, povídej nám chvíli o Vánocích.“ Těmito slovy začalo vánoční představení žáků 5.B pod vedením p. učitelky Urbanové. V pozadí babiččina vyprávění o starém příběhu, který se před 2000 lety udál v judském Betlémě, ožily postavičky Marie, Josefa, pastýřů, tří králů i nebeských andělů.

 

       Děti prvního stupně si tak mohly připomenout kořeny vánočních svátků a v obrazech lépe porozumět textům zlidovělých koled. „Půjdem spolu do Betléma …..“ nebo „Nesem vám noviny ….“ a spoustu dalších si často diváci notovali spolu s účinkujícími. Večer děti představily svůj kousek také rodičům.

 

      Vše dobře dopadlo, Ježíšek se narodil a naši malí divadelníci si vykoledovali dlouhý potlesk. A věřme, že i spoustu dárků pod stromečkem.

   

 

Nejnovější příspěvky
Archivy