Turistický výlet se ŠD na Bezručův vrch.

Na turistickou přírodovědnou poznávací vycházku se v sobotu 25.4. sešlo 28 malých průzkumníků ze školní družiny. Autobusem jsme společně vyjeli na Ježník a odtud začali malí badatelé prozkoumávat probouzející se jarní přírodu.

  

Cestou jsme našli spoustu jarních kytiček, při jejichž určování nám pomáhal přírodovědný atlas /p.učitel Vondra/, děti přiřazovaly nalezené šišky a plody ke stromům a  vzpomněli jsme si i na zvířátka v lese, kterým děti přinesly usušený tvrdý chleba. 

  

Na konci cesty čekal průzkumníky malý testík, aby si paní vychovatelky ověřily,co si děti zapamatovaly. Téměř všechny otázky děti zodpověděly na výbornou, takže si určitě zasloužily sladkou odměnu.

 

Počasí nám přálo,

sluníčko nás hřálo.

Příště půjdem zas,

Ať je teplo nebo mráz.

 

                                                                                                                                

                                                            Text a foto: Blanka Šrubařová

Archivy