Kouzelní skřítkové učili, jak na to

„Podívejte děti na tu krásu,

studánku a potok v ranním jasu,

nebudeme si přeci špinit tu svou Zem,

kouzelným skřítkům odpadky zanesem“ 

 

Tímto popěvkem ukončili kouzelní skřítkové Petka, Krabičák, Papíráček, Elektron, Baterien a Vršek spolu s dráčkem Chytráčkem svou pohádku, ve které zvídavý malý drak unavený hledáním potravy a moudrosti rád příjme nabídku obchodníka, který mu vše čerstvé a dobře zabalené přinese přímo do jeskyně.

 

  

 

Dráček je nadšený až do chvíle, kdy  mu odpadky kupící se v jeho obydlím začnou překážet. A jak to v pohádkách bývá, objeví se v pravou chvíli hodní skřítkové, aby mu pomohli.

 

   

 

Naučí jej třídit odpadky a slíbí mu, že si od něj takto vytřízené odpadky budou brát. Svým kouzlem, kterému mi starší říkáme recyklace, pak skřítci vyčarují nové potřebné věcičky jako je třeba mikina nebo nový sešit.

 

   

 

Při loučení pak skřítkové dětem v každé třídě zanechali koše se svými barvami, podobiznami i návodem, jak postupovat, pokud by se chtěly, přidat k dráčkovi a využít služeb hodných skřítků.

 

  

 

Tímto minidivadelním vystoupením spojeným s instruktáží jak třídit odpad, uvedla skupinka zakládajících členů školního parlamentu společně ze svými spolužáky do života svůj první projekt „Cesta ODPADU“, podpořený částkou 107 932 Kč z  rozvojového programu EVVO MŠMT ČR . 

 

Třídit odpad je na naší škole dobrovolné a taky velmi snadné. V každé třídě i na chodbách jsou sběrné nádoby, všichni si tak stále cestou k odpadkovým košům musíme pokládat otázku: třídit nebo netřídit? Každý si odpoví sám.                                                                                                                                                Anička Gemelová, Karel Handlíř

Nejnovější příspěvky
Archivy