Den s pohádkou

Bylo, nebylo…. V úterý 10. listopadu se děti 2.tříd proměnily v pohádkové postavy. Na chodbách školy jste tak mohli potkat princezny, vodníky, čerty, rytíře a další obyvatele pohádkové říše.

Během dopoledne děti plnily mnoho zajímavých úkolů z matematiky, jazyka českého nebo čtení. Mezi zajímavé úkoly určitě patřilo hledání pohádkových dvojic z večerníčků nebo cesta za pokladem. Cestu dětem ukazovaly papírové stopy. Zavedly je až ke sborovně, ve které našly poklad – dort, na kterém si všechny pochutnaly.

Během celého dne děti provázela spousta pohádek. Na závěr si každý nakreslil svou nejoblíbenější pohádkou postavu. Zazvonil zvonec a „pohádkového“dne je konec.

Text: J. Zdráhalová