Soutěž mladých zoologů

V týdnu od 9. do 13. listopadu 2009 se ve výukovém centru Zoo Ostrava uskutečnila tradiční vědomostní soutěž, jejímž tématem byly tentokrát "Ryby České republiky“. Přihlásilo se do ní 120 škol z celého Moravskoslezského kraje. Soutěžilo neuvěřitelných 479 družstev, celkem téměř 2400 dětí. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. První – žáci 6. a 7. tříd, druhou kategorii zastupovali žáci tříd 8. a 9.  I přes obrovskou konkurenci se žáci naší školy neztratili.

 

 

Nejlépe se umístilo družstvo našich deváťáků, ve složení: Jirka Doubrava, Vašek Řehák, Pavel Špička, Míša Maluchová a Lucka Vaverová, s celkovým počtem 29 bodů. Jen o pověstný kousek jim uniklo finále na které stačilo bodů 32. Přesto jim patří uznání za vynikající 15. místo! Ani jejich mladší kolegové, ve složení Elisabet Vasiliadisová, Radka Cabálková, Petra Koudelková, Helena Trojková a Dan Res, se nenechali zahanbit, když s 25 body obsadili 50. místo. I jim patří gratulace.Ostatním našim soutěžícím děkujeme za účast a odvahu                                                                               

                                                                          Text: Barbora Caknakisová 

Pro ty, kteří by si testy chtěli zkusit, jsou zde k dispozici a to i se správnými odpověďmi:

 

Otázky a odpovědi Ryby 1

Otázky a odpovědi Ryby 2

 

Předchozí

Následující

Archivy