Setkání s myslivci

Po příchodu ze školní jídelny čekalo v pondělí 23.11. na děti ve školní družině malé překvapení. Ve třídě je netrpělivě  očekávali dva pánové v zeleném. Jak děti správně uhodly, byli to opravdoví myslivci.

 

  

 

Po krátkém úvodu a představení začalo zajímavé povídání o životě zvířat a o nelehké práci myslivců v lese. Nechyběly ani ukázky malých vycpaných opeřenců, paroží jelena a vypreparované hlavy srnců.

 

   

 

Nejvíce však děti zajímaly obrovské kančí zuby,kolik chytili myslivci pytláků a co se s nimi stalo. Zvídavé děti pokládaly jednu otázku za druhou a na všechny dostaly vyčerpávající odpovědi.

 

   

 

Na závěr předaly myslivcům nakreslené obrázky, zazpívaly a zatančily písničku „Myslivci a Ťuky,ťuky,ťuk v lese stojí buk“. Oba pánové byli mile překvapeni a slíbili dětem, že se s nimi na jaře určitě zaserádi setkají.

 

                                                                           text a foto: B. Šrubařová

Nejnovější příspěvky
Archivy