Vlak snů aneb úvod do projektu „Škola na kolejích“

Vše začalo v hodině vlastivědy. Když jsme prstem jezdili po mapě a hledali zajímavá místa České republiky, napadlo nás proč se nepodívat zblízka na místa, která jsou součástí našeho kraje. To byla úvodní myšlenka celého projektu. Čekalo nás mnoho úkolů a zařizování. Oslovili jsme také ČD. České dráhy nám vyšly vstříc, náš projekt se jim velmi líbil.

 

   

 

Podmínka byla nakreslit nebo namalovat vlak. Rozhodli jsme se, že uděláme společnou práci – „vlak snů“. Každý žák měl za úkol nakreslit jeden vagón. Práce mohla začít. Nakreslit, vystřihnout, nalepit, znovu vystřihnout, svázat všechny vagóny dohromady, zabalit a poslat.

 

   

 

Proč vlak snů? Každý z nás chce příjemně cestovat a vlak , ve kterém by byla sauna, kadeřnictví, informační centrum, diskotéka, kino, cukrárna, kavárna s televizí, salón pro vaše domácí miláčky, sportovní centrum,… to by se líbilo asi každému.

 

   

 

 Úkol splněn! Můžeme se těšit na „jízdu století“. Jak se nám líbilo, Vám dáme vědět příště!

                                                                               

                                                                           L. Bokischová a žáci 5.D

 

   

 

   

 

Archivy