Čertovské řádění ve ŠD

První prosincový den se I. oddělení školní družiny proměnilo v malé peklo plné nezbedných čertíků a čertic. Z bludného skaliska za námi přiletěl i opravdový starý čert, který měl za úkol neposedné čertíky prozkoušet. Nechyběl ani vážený Mikuláš a sněhobílý anděl s kouzelnou zlatou hvězdou na čele.

Pro děti byly připravené nelehké úkoly, které s malou pomocí andílka úspěšně vyřešily. Na plnění všech úkolů bedlivě dohlížel starý čert, který malým čertíkům neodpustil sebemenší chybičku a vše si zapisoval do kouzelné knihy hříchů.

Společně s pekelníky se děti naučily čertovský tanec, zazpívaly si a zasoutěžily. Za vzorné splnění všech úkolů na děti čekala sladká odměna v podobě malého balíčku plného dobrot a společné taneční řádění s čerty.

Zábavné odpoledne se dětem líbilo, i když některé děti po příchodu starého čerta měly slzy na krajíčku.

B. Šrubařová