Přišli se podívat děti i rodiče

Blíží se doba zápisu budoucích prvňáčků. Rodiče prožívají obavy, zda jejich dítě dobře zvládne nástup do školy, většina dětí se do školy těší, některé , poučené staršími sourozenci, ne. Abychom dětem i rodičům školu přiblížili, pozvali jsme je k nám. Paní učitelky z mateřských škol přivedly budoucí školáky dopoledne.

 

   

 

Zvídavost mladších, radost starších ze setkání s malými kamarády a s  bývalou paní učitelkou – to vše provázelo tato setkání. Prvňáci se pochlubili tím, co všechno už za půl roku zvládli. Mladší děti se občas přidaly k nim, někdo znal písmenka, někdo číslice. Písničku si zazpívali všichni. Středa byla věnována dospělým. Rodiče si školu prohlédli, nakoukli do tříd během vyučování, zajímali se o vše co s nástupem dítěte do školy souvisí.

  

Příští týden budeme v prezentaci naší školy pokračovat. 26. a 28. ledna se sejdeme s rodiči v MŠ na Albrechtické ulici a v Kostelci. Ve středu 27. ledna pak přiblížíme naši školu veřejnosti v Domě dětí „Veletrhem ZŠ a MŠ“ v době od 10. do 16 hodin.

   

Text a foto: M. Rajnochová

   

Archivy