Já budu taky hasičem.

Takové věty zaznívaly při zpáteční cestě do školy téměř od každého kluka. V pátek 26.3.2010 navštívila všechna oddělení školní družiny požární zbrojnici na Dvořákově okruhu. Pro děti bylo připravené odpoledne plné zajímavostí ze života a práce místních hasičů.

  

 Ti předvedli dětem základní vybavení, které používají při výjezdech i vybavení jednotlivých zásahových vozidel. Děti si oblékly i hasičské uniformy a samy si vyzkoušely, jak se hasí hadicí požár. Byly i svědky skutečného zásahového výjezdu. Po zaznění pronikavé sirény se najednou během několika sekund čtyři členové požárního sboru převlékli, naskákali do auta a už jsme jen viděli vzdalující se blikající modrý maják.

  

Slunečné páteční odpoledne velmi rychle uběhlo a dětem se vůbec nechtělo zpátky do školy. Chtěla bych touto cestou poděkovat veliteli panu Jendřejkovi za zprostředkování exkurse a celému jeho úžasnému týmu za profesionální výklad, názorné ukázky a za vyčerpávající odpovědi na všetečné otázky dětí. Budeme se těšit na další spolupráci. 

  

 

Text a foto: B. Šrubařová

 

 

  

Archivy