Hody, hody doprovody …

Kdo by neznal tradiční českou koledu, se kterou chlapci obchází o Velikonocích dívky s pomlázkou. Stejně jako zelené obilí, beránek či malovaná vajíčka patří k Velikonocím i pletený karabáč z vrbového proutí.

Dívka, kterou chlapec vyšlehá karabáčem z čerstvého proutí o velikonočním pondělí, bude zdravá celý rok.  Abychom si zdraví utvrdili, nenechali jsme nic náhodě.

Výrobu tradičních českých tatarů učil od pondělka do středy žáky 1. stupně odborník na slovo vzatý – pan Jan Handlíř. Seznámil žáky s tradicí pomlázek, ale hlavně je naučil plést karabáč z 8 proutků.

Ty zvídavější naučil plést také ozdoby. K tomu, jak už bývá jeho zvykem, si s celou třídou pěkně zanotoval. Vesele Velikonoce a děkujeme.