Naše škola žila Řeckem

Konec školního roku se na naší škole odehrál v řeckém stylu v rámci celoškolního projektu Řecké dny. První den přijala naše pozvání paní Irini Pechová, která se svým tanečním souborem Antigona předvedla některé z mnoha řeckých tanců. Žáci si nejen mohli vyzkoušet jednoduché kroky na vlastní kůži, ale také se dozvěděli spoustu zajímavých informací o původu a symbolice krojů.

  

 Žáci z 2. stupně si během prvního dne připravili program, jež prezentovali následující den. Ve třídě 6. A čekal na ostatní spolužáky kvíz o Řecku, 6. B vyráběla amfory a 6. M zpříjemnila dny ochutnávkou výborných řeckých specialit pod vedením šéfkuchaře pana třídního.

  

Ve třídě 7. A mohli žáci shlédnout film Souboj Titánů, v 7. B se zase pro změnu konala přehlídka řeckých oděvů a 7. M představila moderní pojetí antické hry Orfeus a Eurydika. Lákavou nabídku zájezdů do Řecka zprostředkovala cestovní kancelář třídy 8. A prostřednictvím nápaditých scének, prezentací a krásně zpracovaných katalogů. Třídy 8. B a 9. B společně připravili pro žáky 1. stupně olympijské hry, které proběhly na školním hřišti. Výuku řeckých tanců pro žáky 2. stupně zajistila třída 8. M.

  

Klasické ztvárnění antické báje Orfeus a Eurydika připravila třída 9. A. Zároveň vyzkoušela diváky ze znalostí o postavách bájných mýtů a diváci nezklamali. Poznali Promethea, Sisyfa a Pandoru. Soutěž o nejvydařenější řeckou vlajku probíhala ve třídě 9. C, zároveň si zde žáci ověřili své znalosti o Řecku. Do řecké abecedy, čísel a základních frází zasvětila třída 9. M.

  

Projektové dny vyvrcholily vyhlášením vítězů v soutěži „Nejlepší řecký kostým“.

1.       místo – Petr Jahoda 7. B

2.       místo – Andreas Kosteas 9. M

3.       místo – žákyně 7. B

 

Všem žákům i vyučujícím děkujeme za skvělou přípravu, která přispěla k zpříjemnění posledních školních dnů.

Na shledanou nebo řecky JASAS v příštím školním roce!

 

Text: Alena Dlabajová, Martina Miketová  Foto: Martina Miketová

Archivy