Smím prosit?

Vše začalo v pondělí 29. listopadu, kdy osm statečných párů zavítalo do Kasína, které se rázem proměnilo v taneční parket. Viděli jste někdy deváťáky v obleku a jejich spolužačky v tanečních šatech? Nepoznali byste je. Jsou to mladé dámy a pánové ladně se vznášející po parketu v rytmu waltzu, blues, polky nebo mazurky.

 

    

 

 Po třech lekcích už vědí, jak požádat dívku o tanec, jak se představit ve společnosti nebo jak nabídnout dámě rámě. 

 

   

 

A tanec? Ať nám nikdo netvrdí, že je to legrace. Samotné hodiny jsou zábavné, ale na druhou stranu i vyčerpávající a náročné. Ve čtyři hodiny se vždy vrhneme do tělocvičny s nadšením a plni elánu, za dvě hodiny pak všichni vycházíme vyčerpaní a dívky mají častěji boty v ruce než na nohou.

 

    

 

Ale vždy, když se podíváme na to, co se nám za ty tři večery podařilo, jsme připraveni pokračovat.

 

text a foto: A. Kubisová, K. Handlíř

 

   

 

     

Nejnovější příspěvky
Archivy