Že jsou čerti leniví?

V pátek 3. prosince si děti z druhých tříd krátily čekání na Mikuláše, čerta a anděla čertovským vyučováním. Hned ráno se ve třídě sešla kompletní čertovská třída i s hlavní čerticí Lucindou. Nejprve jsme si vymysleli správná čertovská jména a potom začalo vyučování. A že jsou čerti leniví? To v naší čertovské škole vůbec neplatilo. Vyučovali jsme se v čertovské matematice, jazyce českém i výtvarné výchově.

    

Nakonec se na chodbě ozvalo řinčení řetězů, pekelný křik, ze kterého tuhne krev v žilách, těžké kroky a bouchání na dveře a do třídy se vřítili opravdoví čerti v doprovodu s Mikulášem a andělem. Ten, kdo měl čisté svědomí, nemusel se tlupy čertů bát. A tak andílci s Mikulášem pochválili hodné děti, zlobivci čertům slibili, že se polepší a všichni byli rádi, že jsou čerti již za dveřmi.

 

text a foto: M. Jiroušková, H. Kratochvílová

 

Následující

Nejnovější příspěvky
Archivy