Středa ve znamení filmů

Dnešní den jsme zahájili v pražské Troji prohlídkou zoologické zahrady. Děti dostaly pracovní listy a pedagogický dozor, po vzoru filmu S tebou mě baví svět, vyhlásil soutěž – "Koho do půl druhé neuvidíme, získá zvláštní odměnu a body do celotýdenní soutěže". I když se paní učitelky opravdu snažily, a vypůjčily si i scénu z dalšího českého filmu – "Copak je to za vojáka" – a každého, koho potkaly slavnostně vyškrtly ze seznamu, 7 žáků z 8.M jejich pozornosti uniklo. (8.M asi trénuje :-))

   

Potom jsme se na chvíli ocitli v pohádce při prohlídce Trojského zámku a účasných 3D maleb v hlavním sále, po vzoru Harryho Pottera jsme se úspěšně vymotali z bludiště, i když bez ohnivého poháru, a na chvíli si pak odpočinuli v zahradách.

   

Jako další jsme použili předlohu k filmu – "Cesta do hlubin študákovy duše" – a pana profesora Matulku s jeho sbírkou motýlů. Ty jsme se snažili "pochytat" ve skleníku Fata Morgana v botanické zahradě.

   

Závěr dne patřil "Tmavomodrému světu." V leteckém muzeu jsme si prohlédli pár venku vystavených exponátů. Vzhledem ke změně otvírací doby jsme víc nestihli, což všechny účastníky expedice opravdu moc mrzelo.

 

 

Poučení dne: 1. Krém s ochranným faktorem 50 patří na tělo, ne do šuplíku. 

                      2. Hlídej si svůj mobil nebo o něj příjdeš.

                      3. Pokud chceš zvládnout tempo expedice, musíš spát víc než tři hodiny denně.

Hláška dne: v poloprázdném metru: "Jsem si všiml, že je tady volné místo." Jan Z.

Pochvala dne: Ondra K. za pomoc s kočárkem.

Poznatek dne: Tempo přesunu z místa na místo se zpomaluje se zvyšující se teplotou ovzduší a přibývajícími km v nohách.

Sportovec dne: Diskvalifikován a udělen trest – sprint kolem kašny a do vrchu. O.K.

Dozor pedagogického dozoru: Jan Z., náhradník Helena T. za stalking dozoru v metru. – tohle vám asi nikdo nevysvětlí –

Správná odpověď dne: Na kontrolní otázku (ve 22:00 po návratu do hotelu) – "Kdy je večerka? – všichni odpovídali ve 23:00, jen Tereza S. odpověděla: "No teď hned."

Nejnovější příspěvky
Archivy