Čtvrtek – hurá do muzea

Poslední den expedice jsme si nechali na návštěvu muzeí. Jako první jsme vyrazili do toho židovského. Čekala nás návštěva synagog od té nejstarší – Staronové – až po tu nejmodernější – Španělskou. Asi nejvíc na nás zapůsobily stěny Pinkasovy synagogy popsané jmény českých a moravských Židů, kteří zahynuli během holocaustu za 2. světové války a v prvním patře pak obrázky židovských dětí, malované v koncentračních táborech. Jen u několika málo obrázků byla vedle jména poznámka – vrátil(a) se.

   

Na závěr jsme si prošli také Starý židovský hřbitov. Je zde několik tisíc náhrobků na malém prostoru, protože se pohřbívalo v několika vrstvách. Viděli jsme i náhrobek Rabiho Löwa – údajného stvořitele Golema.

   

Cestou na Václavské náměstí jsme se zastavili v Muzeu voskových figurín. Největší úspěch měla figurína Jaromíra Jágra, se kterou se fotili kluci i holky, a potom princezna Diana, která se objevovala a vzápětí nám zase mizela před očima díky důmyslné hře světel a zrcadel.

     

Stihli jsme také prohlídku Národního muzea ještě předtím, než ho v červenci kvůli rekonstrukci na čtyři roky uzavřou.

   

Tímto byl oficiální program expedice ukončen. Únavu ve tvářích dětí tak vystřídalo nadšení – konečně mají celé odpoledne prostor k tomu, na co čekají už od neděle – SHOPPING. 

A my? Už počítáme hodiny, kdy se konečně pořádně vyspíme.

Zítra už nás čeká jen balení, úklid a poslední společná fotografie na nádraží.

Soutěž ulov si svou celebritu dnes vyhrály Šárka G. a Tereza S. Ulovily Daru Rollins a Jana Bendiga.

 

Poučení dne: Chceš-li z Prahy poslat pohled, kup si známku už v Krnově. V Praze je nevedou.

Hláška dne: při přechodu Staroměstského náměstí: Šárka G.: "A to jsme kde?"

Zážitek dne: Shopping na Harfě.

Zklamání dne: bylo – "bez komentáře" – vysvětlí doma sami.

Poděkování dne: všem, kteří vytrvale čtou naše zpravodajství (nejen maminkám)

 

 

 

Následující

Nejnovější příspěvky
Archivy