Život jako na zámku

Ve čtvrtek  2. června   třídy 5.A., 5.B. a 5.C. vyrazily na výlet do Linhartov. Naším cílem byla  prohlídka barokního zámku, jehož kořeny spadají  do  2. pol. 16st.  Kastelán  pan Jaroslav Hrubý  nás provedl  „všemi zákoutími“, seznámil nás s historií a představil nám „skvosty“, které se v zámku nacházejí. 

   

Zaujala nás pohádková keramika p. Kutálka, sbírky starého porcelánu , vánoční ozdoby. Kluci obdivovali především modely letadel a tanků, v Dětské galerii jsme se snažili přepočítat sbírku hraček z kinder vajíček.

   

Děti si nejvíce oblíbily sbírky loveckých trofejí  a  vycpaná  zvířata v životní velikosti v expozici Safari. Po prohlídce zámku jsme si prošli zámeckou zahradu, podívali se na mnohasetletý dub a po vydatné svačině vyrazili zpátky po cyklostezce směrem domů. Počasí nám přálo, sluníčko krásně hřálo.

   

Velké poděkování patří  panu Hrubému, který se nám obětavě věnoval ve svém  volném  čase a poutavě nám přiblížil učivo vlastivědy a výtvarné výchovy.

děti a p. učitelky 5. tříd   

Nejnovější příspěvky
Archivy