Blokáda aneb nechceme auta před školou

Víte vy vlastně, co je to BLOKÁDA? Pro nás to znamená, že vlastním tělem zabráníme autům, aby v ranní špičce projížděla kolem naší školy a  najížděla na trávník u školy.

Ptáte se, proč jsme to udělali? Horní komora Žákovského parlamentu už dlouho usiluje o bezpečnost našich spolužáků, mezi kterými se každé ráno proplétají desítky aut, snaží se o zachování pěkného prostředí kolem školy. Rozježděný trávník po neukázněných řidičích moc krásný není!!! Naši starší kamarádi vyzkoušeli anketu, natočili film, jednají s městem o řešení neutěšeného stavu, ale někteří rodiče to stále ignorují. Takže odpověď je jasná – chtěli jsme jim také pomoci.

A proto jsme dnes ráno zablokovali cesty ke škole. Myslíme si, že naše akce byla úspěšná, přišlo nás podpořit mnoho spolužáků z prvního i druhého stupně a také rodiče. Děkujeme! Věříme, že to pochopíte „chceme jen pěknou a bezpečnou školu“

Reportáž ČT z "blokády"

Článek v Bruntálském a krnovském deníku ze dne 23.6.2011