Výlet s velkým dobrodružstvím

Byla to výzva a my jsme ji šli naproti. I když nás mnoho lidí z výletu zrazovalo, nám to naopak dodávalo více odvahy a nadšení jít do toho. Koho by nelákal výlet na opačný konec republiky a to ve čtvrté třídě. Ujeli jsme tam i zpět více jak jeden tisíc kilometrů. Náš cíl cesty byl Český Krumlov.

   

 

Když jsme vycházeli z „krumlovského“ nádraží, netušili jsme, co nás čeká. Po deseti minutách chůze se před námi otevřelo panorama historické části města. S obdivem jsme všichni zírali. Začátek velkého dobrodružství a velkých historických příběhů nám oznamovala první hradní brána. Nestačili jsme blikat foťáky a báli jsme se, že se nám nepodaří všechny okamžiky zachytit. A to jsme byli teprve na začátku.

   

 

Když jsme tou branou prošli, bylo to jako bychom se přesunuli v čase do 13. a 14. století. Cokoliv jsme navštívili, navazovalo jedno na druhé a vyprávělo své příběhy. S průvodkyní jsme si nejdříve prošli důležitá místa a dozvěděli se základní historická fakta i pověsti. Dále jsme pak navštívili muzeum utrpného práva (všechno bylo jako živé), muzeum historických motorek, zámecké divadlo s unikátním otáčivým hledištěm, prošli jsme jednu z tras hradu a zámku (více bychom toho nestihli, hrad a zámek mají neskutečných 365 místností), vyšli jsme na nejvyšší krumlovskou věž (kde jsme měli jako na dlani nejen Český Krumlov, ale také Vltavu a přírodní krásy). Nevynechali jsme ani návštěvu medvědů v hradním příkopu nebo nádhernou zámeckou zahradu. Navštívili jsme také královský pivovar. Jedna z velkých atrakcí bylo unikátní muzeum voskových figurín.

   

 

Více jsme toho nestihli. Ale výlet by nebyl tím správným výletem, kdyby nám k nádhernému místu, jako Český Krumlov, nepřálo krásné počasí, bezvadná vlaková obsluha, velmi ochotní lidé, kteří nám pomáhali tu báječnou atmosféru vytvářet a také velmi čisté a kulturní ubytování. Přivezli jsme si nezapomenutelné a nádherné zážitky „za pár korun“. Rozhodně to byl jeden z nejkrásnějších výletů. Úsilí a náročná příprava za to rozhodně stála. Čtvrťáci doporučují všem.

   

Bokischová L., Banovcová M., Škůrek Z.

Nejnovější příspěvky
Archivy