Boney M., spartakiáda, azbuka

Po dnech a dnech příprav se poslední pondělí a úterý tohoto školního roku vrátila naše škola do dnů „dávno minulých“. Uskutečnily se totiž projektové dny na téma „50 let školy“. Ano, Základní škola na Janáčkově náměstí slaví letos 50 let od svého vzniku a současní žáci se tak po svém zapojili do příprav a vlastně už i průběhu oslav.

Všichni žáci 2. stupně se rozdělili do skupin podle oblasti, které se chtěli věnovat během projektových dnů. Někteří žáci procházeli historií školy nad dobovými fotografiemi tříd a školních akcí a zpracovávali z nich obrazové nebo počítačové prezentace. Další žáci počítali statistiky absolventů – počty v jednotlivých letech, nejčastější jména a příjmení, ap. Jedna ze skupin navštívila a nafotila všechny budovy ve městě, ve kterých probíhalo vyučování žáků naší školy. Další skupina si vyzkoušela výuku azbuky a ruského jazyka, do roku 1990 povinného pro všechny. Několik skupin se pokusilo přiblížit stylu života 60., 70. a 80. let, hlavně v oblasti módy, populární hudby a dětských her, ale došlo i na výrobu prvomájových mávátek a odstrašujících komunistických nástěnek. Pohybově nadaní žáci si nacvičili spartakiádní sestavu a ti nejzdatnější prošli těžkým branným cvičením, včetně běhu s nasazenou plynovou maskou. Perličkou pak byla cesta časem nikoli zpět, ale vpřed – do školy roku 2061 s vyučovacím automatem Vědomilem.

Celá akce se nadmíru vydařila, žáci získali poučení o nedávné historii, a to zábavnou a aktivní formou. Některé činnosti z projektových dnů „50 let školy“ budou předvedeny také během dvou dnů oficiálních oslav výročí školy 16. a 17. září 2011, takže se návštěvníci mají na co těšit.

Poděkování patří všem učitelům, kteří svou kreativitou, nadšením a prací navíc přispěli ke zdaru celé akce.

 

Škola se chystá na oslavy

 

 

Když se podaří, co se dařit má…

 

Krnovský John Lennon

 

 

Decibely lásky

 

 

Vědomil 2061

 

 

Vzkaz příštím generacím

 

 

Boney M.: Daddy Cool (video)  Poupata (video)

 text, foto, video: Filip Andziol

 

Pozor: Stále je možné objednávat Almanach k 50. výročí školy v kanceláři školy (o prázdninách každý den v dopoledních hodinách).

 

 

Předchozí

Následující

Archivy