Hurá do lesa.

V sobotu 18.6.2011 se malí turisté ze ŠD sešli u školy a vydali se na Ježkův palouček. Cestou si opakovali vše,co už se naučili o přírodě a o zvířatech žijících v lese. Na paloučku čekal na děti první úkol, kdy musely jako mravenečci posbírat v lese suché klacíky a klestí a připravit pro všechny ohniště.

 

    

 

Potom už jen zbývalo správně nařezat a napíchnout špekáček a dozlatova opéci. Mňam, to byla dobrota.

 

   

 

Po vydatné svačince si děti zaskotačily na průlezkách a houpačkách. Na zpáteční cestě jsme se proplétali mezi dešťovými kapkami, ale děti byly vzorně připravené a maminky všem přibalily do batůžků pláštěnky.

 

    

 

Výlet se dětem líbil a i když nás bylo jen 62, určitě si příští rok zase palouček naplánujeme.

 

Text a foto: B. Šrubařová

Nejnovější příspěvky
Archivy