Sám nejsi nic, posádka je víc!!!

Znáte starořeckou báji o Iásonovi, argonautech a zlatém rounu? Naši parlamenťáci už ji znají a co víc, sami si ji prožili. Ve čtvrtek 20. září je autobus dopravil do Loučky v Hostýnských vrších, kde začala jejich pouť do Rajnochovic, na Tesák, sv.Hostýn a Rusavy. Spolu s nimi putovali také parlamenťáci z partnerské školy pro sluchově postižené děti ve Valašském Meziříčí. 

 Znáte starořeckou báji o Iásonovi, argonautech a zlatém rounu? Naši parlamenťáci už ji znají a co víc, sami si ji prožili. Ve čtvrtek 20. září je autobus dopravil do Loučky v Hostýnských vrších, kde začala jejich pouť do Rajnochovic, na Tesák, sv.Hostýn a Rusavy. Spolu s nimi putovali také parlamenťáci z partnerské školy pro sluchově postižené děti ve Valašském Meziříčí.

Všichni měli jen plně naložené batohy, obavy a kolem sebe spoustu lidiček, kteří na tom byli stejně jako oni.  Čtyři dny putování, při kterých se museli postarat sami o sebe, domluvit se s ostatními, někdy i gesty nebo posunkovou řečí, uvařit si, sbalit se, naučit se ovládat mapu, buzolu, stavět stan, vázat uzly, řešit týmově spoustu úkolů a poznat se v těžkých situacích, to vše je změnilo.

    

Když utrmáceni nočním pochodem dostali v sobotu večer poslední úkol, málokomu se jej chtělo splnit. Snad Iásonovo poselství, které se stalo heslem celého putování – “Sám nejsi nic, posádka je víc” – vytáhlo z každého poslední zbytky sil.

  

Všichni se vyburcovali k výkonu, na jehož konci bylo “Zlaté rouno”, velké vítězství, velký křik, velká radost. Povedlo se! Skvělá parta, kamarádství a chuť jít do toho … 
 Ať Vám to vydrží. A všem “Ceďákům” děkujeme.

    

 

    

 

 

Nejnovější příspěvky
Archivy