2.den vzdělávacího semináře v Terezíně

Druhý den nás čekala prohlídka města Terezín s výbornou přednáškou průvodkyně Petry Pěničkové. Dostali jsme se i na místa, kde právě probíhalo natáčení filmu z druhé světové války.

                    

 Společně jsme navštívili Muzeum ghetta, kde nás zaujalo zvláště téma dětí v Terezíně.

                       

Následovala prohlídka unikátní židovské modlitebny, která byla pro veřejnost objevena až v 90. letech 20. století.

              

Další program nám neustále narušoval prezident Václav Klaus se svou manželkou Livií, který přijel do Terezína na oficiální návštěvu. Poprvé jsme jej spatřili na náměstí, kde jsme si vyslechli jeho projev a podruhé jsme se potkali na místě, odkud odjížděly transporty z Terezína a pan prezident zde pokládal kytici.

       

Následovala prohlídka kolumbária a krematoria.

                    

Po obědě nás čekala beseda s panem Karasem, který přežil Terezín, ve kterém byl jako malý chlapec.

           

Po malém odpočinku jsme se vydali na dobrodružnou prohlídku terezínského pevnostního systému z 18.století. Dvě hodiny jsme strávili v temných chodbách a chodbičkách, v některých jsme si na cestu museli svítit lampičkami se svíčkou.

   

 Po večeři jsme zhlédli film Poslední motýl a den jsme ukončili prací na projektech. Zítra nás čeká prohlídka Malé pevnosti (koncentrační tábor) a workshop "Školákem v protektorátě". Pak už jen odjezd domů.

                                                           Hana Wiedemanová

Nejnovější příspěvky
Archivy