Třeťáci po stopách historických památek Krnova

Ve středu 19.10. a v pátek 21.10. se všechny třetí třídy postupně vydaly po stopách  historických památek našeho města. Celá akce je v rámci projektu Krnov – naše město. Nejen, že jsme shlédli film a fotografie zachycující historii našeho města, ještě nás čeká beseda v knihovně … Nebudeme zahálet ani ve výtvarné výchově a v pracovních činnostech, kdy nám bude město památek doslova  procházet pod rukama.

    

 Vycházku jsme  zaměřili na okruh památek a významných budov v centru Krnova. Celou prohlídku  s námi absolvovala v roli průvodkyně studentka 3. ročníku  SOŠ DCR  Lucie Kubincová, která nás u všech památek poutavým vyprávěním seznámila s jejich historií. Švédská zeď, kostel sv. Martina, poliklinika, gymnázium, bývalý zámek, Slezský dům, podloubí a měšťanské domy na náměstí – o těchto krnovských památkách jsme se dověděli spoustu zajímavostí.

    

 Pozorně jsme poslouchali zajímavý výklad a snažili jsme se všechny nové poznatky zaznamenat do zápisníku, abychom získali co nejvíce informací. Vycházku jsme ukončili návštěvou krnovské radnice, která, jak jsme se dozvěděli, je postavena podle vzoru radnice ve Vídni. V zasedací místnosti nás pan Válek seznámil s chodem celého MěÚ, vysvětlil nám, kdo jsou to zastupitelé a o čem rozhodují, k jakým příležitostem slouží zasedací síň a na závěr nám ochotně zodpověděl naše zvídavé dotazy.

   

 Moc jsme se těšili na pohled z radniční věže, ale kvůli bezpečnosti z výstupu na věž sešlo. Nevadí, snad někdy příště. Celá vycházka se vydařila, dověděli jsme mnoho zajímavostí o Krnově a až příště půjdeme s rodiči naším městem, budeme se na  doposud „obyčejná“ místa a budovy dívat trochu jinak, známe už jejich stará tajemství…

Text a foto:  Galušková, Grigorová, Hlaváčková

Nejnovější příspěvky
Archivy