Setkání s myslivci

Na začátku školního roku se téměř všechny děti zapojily do akce „Pomoc zvířátkům“ a nasbíraly jim na přilepšenou v zimních měsících kaštany a žaludy. Myslivci, kteří se o tato zvířata v lese starají, přijeli za dětmi do školní družiny poděkovat a na oplátku si s nimi povídali o životě zvířat v lese, o tom, jak se zvířátka připravují na zimu a jak je důležitá práce myslivců.

 

Na začátku školního roku se téměř všechny děti zapojily do akce „Pomoc zvířátkům“ a nasbíraly jim na přilepšenou v zimních měsících kaštany a žaludy. Myslivci, kteří se o tato zvířata v lese starají, přijeli za dětmi do školní družiny poděkovat a na oplátku si s nimi povídali o životě zvířat v lese, o tom, jak se zvířátka připravují na zimu a jak je důležitá práce myslivců. 

Děti si prohlédly různá vypreparovaná zvířata a naše nejznámější opeřence. Zaujaly je i obrovské zuby divočáků, paroží dvanácteráka a různé druhy vábniček, které si mohly samy vyzkoušet. Nejvíce se jim však líbil malý zajíček a zpěvní ptáčci. Zajímavé povídání bylo doplněno historkami, které myslivci prožili při svých pochůzkách lesem. Na závěr čekal na myslivce nelehký úkol. Museli totiž odpovídat na všetečné otázky dětí. Příští rok myslivcům určitě se zásobami pro zvířátka opět pomůžeme a budeme se těšit na další zajímavé povídání o lese a jeho obyvatelích. 

Archivy