Perníkový den

Blížící se vánoční atmosféru, ke které patří i dodržování starých zvyků a tradic, si děti z I. a II. oddělení školní družiny přiblížily malováním, pečením a zdobením opravdových voňavých perníčků. Připravit těsto z potřebných surovin nebylo tak těžké. Větší práci dalo dětem vyválet těsto tak, aby perníčky byly stejné.

Blížící se vánoční atmosféru, ke které patří i dodržování starých zvyků a tradic, si děti z I. a II. oddělení školní družiny přiblížily malováním, pečením a zdobením opravdových voňavých perníčků. Připravit těsto z potřebných surovin nebylo tak těžké. Větší práci dalo dětem vyválet těsto tak, aby perníčky byly stejné.

Pod rukama malých pekařů pak vznikaly různé tvary např. podkovičky,stromečky, komety, sněhuláci a jiné vánoční motivy. Potom už stačilo zapnout troubu a výtvory dětí upéci. Perníková vůně se šířila celou školou a zvědaví rodiče neustále nakukovali do kuchyňky. Po upečení už zbývalo jen perníčky krásně nazdobit ušlehaným bílým sněhem, což se dětem velmi líbilo, protože většina sladké bílé dobroty skončila v bříšku.

Dětem šla práce pěkně od ruky, procvičily si při zdobení fantazii i jemnou motoriku. Šikovné děti stihly nazdobit a pověsit perníčky i na stromeček, který nám stojí ve školní družině. Pečení i zdobení perníků se dětem líbilo a i rodiče byli překvapeni, jak šikovné děti mají.

Text a foto: B. Šrubařová

Nejnovější příspěvky
Archivy