Víte jak vypadá čertovská škola?

Tak, že do školy místo dětí přijdou samí čertíci. A co tady chtějí? No přeci…. Čertovsky se učit. A takové čertovské učení je docela jiné než to naše. Vaření v kotli, přikládání pod kotle s hříšníky a chytání nezbedných dětí do pytle. Nakonec čertíci zjistili, že se v téhle čertovské školičce naučili počítat a číst. Na kontrolu přišel i sám Mikuláš v doprovodu anděla i čerta.

Tak, že do školy místo dětí přijdou samí čertíci. A co tady chtějí? No přeci…. Čertovsky se učit. A takové čertovské učení je docela jiné než to naše. Vaření v kotli, přikládání pod kotle s hříšníky a chytání nezbedných dětí do pytle.

Nakonec čertíci zjistili, že se v téhle čertovské školičce naučili počítat a číst. Na kontrolu přišel i sám Mikuláš v doprovodu anděla i čerta. Malí čertíci dostali výslužku. Bl bl bl bl. Ahoj zase za rok v čertovské škole !

Text a foto: M. Jiroušková, I. Hoferková, H. Kratochvílová

Archivy