Minivolejbal dívek už zná své vítězky

Finále minivolejbalu dívek 8. a 9. tříd proběhlo 16.12. v naší tělocvičně. Do finále postoupilo 13 dívek, z každé třídy 2 (kromě 8.M, zde byly 3 hráčky a na hřišti se střídaly). Třídní kola turnaje probíhaly v rámci hodin TV a z každé třídy postoupily 2 nejlepší hráčky. Systém turnaje je jednoduchý. Děvčata jsou rozdělena do dvou skupin po třech týmech.

Finále minivolejbalu dívek 8. a 9. tříd proběhlo 16.12. v naší tělocvičně. Do finále postoupilo 13 dívek, z každé třídy 2 (kromě 8.M, zde byly 3 hráčky a na hřišti se střídaly).  Třídní kola turnaje probíhaly v rámci hodin TV a z každé třídy postoupily 2 nejlepší hráčky. Systém turnaje je jednoduchý. Děvčata jsou rozdělena do dvou skupin po třech týmech. Zde si každé tři týmy zvlášť spolu zahrají a podle umístění jdou do play off s týmy druhé skupiny. V play off jde klasicky o vše a tento zápas rozhoduje, zda tým postoupí do skupiny o 1. – 3. místo nebo do skupiny o 4. – 6. místo. Tento systém dovoluje, aby se hráčky trochu zbavily trémy na začátku a přitom neztratily naději na postup. Hraje se na 2 vítězné sety do 20 bodů, třetí zkrácený set v případě výsledku 1:1 se hraje do 15 bodů.

Po krátkém úvodu v 8:00 se děvčata rozehrála a začala hra v základní skupině. Hra probíhala dobře, děvčata se snažila a bojovala, ale v duchu fair play. Nastala trochu kuriózní situace, když budoucí vítězky z 9.B ve skupině B prohrály dva zápasy a do play off šli z nejméně výhodné pozice, proti nejsilnějšímu ze skupiny A. Zápas ve skupině přinesl krásný emotivní zážitek mezi týmy 8.A a 8.B, protože přišly obě třídy fandit svým spolužačkám a vytvořily úžasnou atmosféru.

Do finálové skupiny postoupily týmy 8.M, 9.A a 9.B. Finále bylo opět korunováno úchvatnou atmosférou při zápase 9.B a 8.M, protože opět přišly obě třídy podpořit své finalistky a šlo jim to náramně dobře. Rovněž děvčata na hřišti se překonávaly a předváděly vše, co umí. Šlo o asi nejkrásnější zápas, ve kterém nakonec 9.B zvítězila a po následné porážce 9.A (která předtím porazila 8.M) slavily děvčata z v 9.B vítězství.9.A skončila na druhém místě, bronz získala 8.M.  Ve skupině o 4. – 6. místo zvítězila 9.M.

Celkově bych chtěl pochválit všechny týmy za předvedené výkony, za výborný přístup ke hře i k organizaci a k celkovému umístění. A zvlášť bych chtěl poděkovat divákům za vytvoření vynikající atmosféry u některých zápas, protože to ke sportu neodmyslitelně patří.

Zástupci tříd:
8.A – Káňová, Petkovská
8.B – Bystroňová, Urbanská
8.M – Havlíčková, Svobodová, Havelková
9.A – Jelínková, Bernátová
9.B – Špaková, Ondřejová
9.M – Koudelková, Přádková

Text: M. Kopeček, foto: A. Žilinský

Archivy