Mladý Demosthenes poprvé u nás ve škole

Ve čtvrtek 15. prosince proběhlo soutěžní klání v řečnění.  Všech čtrnáct odvážlivců čekal nelehký úkol, měli předvést  1 až 2 minutový monolog na libovolné téma, které si sami vymysleli.  Porota hodnotila originalitu tématu, práci s hlasem, využití jazykových prostředků, neverbální komunikaci a samozřejmě celkový dojem.  A neměla to vůbec jednoduché…

Ve čtvrtek 15. prosince proběhlo soutěžní klání v řečnění.  Všech čtrnáct odvážlivců čekal nelehký úkol, měli předvést  1 až 2 minutový monolog na libovolné téma, které si sami vymysleli.  Porota hodnotila originalitu tématu, práci s hlasem, využití jazykových prostředků, neverbální komunikaci a samozřejmě celkový dojem.  A neměla to vůbec jednoduché, protože naši mladí řečníci předvedli skvělé výkony.

Dozvěděli jsme se důležité informace o spodním prádle i fotbale. Také o tom, co se stane,  když se narodí místo vytoužené sestry bratr. A zdalipak víte, ve které restauraci si můžete objednat sloní řízek?  Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V první kategorii obsadila zlatou příčku Kateřina Křištofová, stříbro si odnesla Johana Handlířová a z bronzu měl ohromnou radost Tadeáš Lang, všichni z 6. M. Ve druhé kategorii vítězství čekalo na Martu Černou z 8. M, druhé místo obsadil Andrei Levai  z 8. A  a třetí místo Tereza Mičková z 9. M.

Všem řečníkům děkujeme za účast a odvahu, oceněným blahopřejeme a vítězkám přejeme úspěch i v regionálním kole, které proběhne v lednu.

Text: M. Handlířová, foto: J. Šiffner

Nejnovější příspěvky
Archivy