6.M pod závojem Sněhové královny

Vánoce jsou téměř za dveřmi a s nimi ruku v ruce  stromeček, dárky, cukroví, ale také pohádky. Umíte si představit tyto svátky bez říše kouzel, fantazie a nadpřirozených bytostí? Do takové atmosféry se dnes dopoledne ponořili všichni žáci 1. stupně. Ti mohli obdivovat herecké i pěvecké výkony svých starších kamarádů.

Vánoce jsou téměř za dveřmi a s nimi ruku v ruce  stromeček, dárky, cukroví, ale také pohádky. Umíte si představit tyto svátky bez říše kouzel, fantazie a nadpřirozených bytostí? Do takové atmosféry se dnes dopoledne ponořili všichni žáci 1. stupně. Ti mohli obdivovat herecké i pěvecké výkony svých starších kamarádů. Nejprve to byla 6.A a jejich pohádka O Budulínkovi a poté je zavedla 6.M do ledového království Sněhové královny od světoznámého spisovatele pohádek Hanse Christiana Andersena. Mohli jsme tak společně obdivovat dobrodružnou pouť Gerdy, která díky své odvaze, vytrvalosti a lásce dokáže překonat různé překážky a nakonec vysvobodí Káje z moci Sněhové královny.

Vystoupení bylo provázeno nemalým množstvím písniček, krásných kulis, kostýmů a především skvělými hereckými výkony všech účinkujích. V pohádce si zahráli téměř všichni žáci 6.M třídy a ti, kteří nehráli, měli na starosti technickou stránku vystoupení. „Už jsme spolu, zase spolu“ touto písní se opět sbližuje Gerda s Kájem a zároveň celá pohádka končí. Na závěr je nutno dodat, že děvčata a chlapci z 6.M si celé představení připravili sami.

Text: S. Seidlová, foto: K. Handlíř

Videozáznam na YouTube 1. část

{youtube}DB-U6Mku7WY{/youtube}

 

Videozáznam na YouTube 2. část

{youtube}xB73WbrTDRY{/youtube}

 

 

Nejnovější příspěvky
Archivy