Demosthenes nám nestačil, chceme dokázat víc…….

Žáci osmých a devátých ročníků ještě v závěru kalendářního roku poměřovali své síly ve znalosti jazyka českého. Dvě plné třídy žáků (celkem 40) se rozhodly psát olympiádu z jazyka českého. První část se týkala především znalostí z českého jazyka. Jednotlivé úkoly vycházely z práce s textem. Snad nejtěžší bylo doplnění zvířat do přísloví …

Žáci osmých a devátých ročníků ještě v závěru kalendářního roku poměřovali své síly ve znalosti jazyka českého. Dvě plné třídy žáků (celkem 40) se rozhodly psát olympiádu z jazyka českého. První část se týkala především znalostí z českého jazyka. Jednotlivé úkoly vycházely z práce s textem. Snad nejtěžší bylo doplnění zvířat do přísloví, např:  udělej ………………… zahradníkem. (kozla). Ve druhé části se žáci změnili ve spisovatele a téma – za dveřmi je …………… dalo samo dostatek podnětů k různému zpracování, nejčastěji se žáci pustili do vypravování a úvahy.

Neměli to jednoduché, proto všem zúčastněným patří pochvala. Výsledková listina nás přesvědčí o tom, že nejlepší, alespoň v letošním roce, jsou Ti nejzkušenější (tedy nejstarší):

1. Marie Alčerová – 9.M

 2. Radka Cabáková – 9.M

3. Kamila Bednářová – 9.M

Na dalších místech se umístili:

4. Adéla Havlíčková – 8.M

5. Veronika Novosadová a Michal Drabina – 9.M

6. Marta Černá – 8.M,  Petra Koudelková a Tereza Bedáňová – 9.M

7. Zuzka Špaková – 9.B,  Jana Haščinová a Daniel Křapa – 8.M

Všem zúčastněným ještě jednou gratulujeme.

Text: J.Hlaviznová, foto: K. Handlíř

Nejnovější příspěvky
Archivy