Budulínci z 6. A

Pohádku O Budulínkovi zná snad úplně každý, ale ne všichni vědí, že Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák napsali právě podle této pohádky operku pro děti. V úterý 20. prosince žáci 6. A pozvali do tělocvičny své mladší kamarády z prvního stupně, aby jim předvedli,  jak taková operka vypadá.

Pohádku O Budulínkovi zná snad úplně každý, ale ne všichni vědí, že Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák napsali právě podle této pohádky operku pro děti. V úterý 20. prosince žáci 6. A pozvali do tělocvičny své mladší kamarády z prvního stupně, aby jim předvedli, jak taková operka vypadá.  V rámci hodin hudební výchovy pilně trénovali sbory i sólové party, ve výtvarné výchově si vyrobili scénu a kulisy. No a jak se jim to povedlo?  Tváře našich malých diváků prozrazovaly, že předvánoční  divadelní dopoledne bylo příjemným zpestřením nekonečného čekání na Ježíška. 

Velká pochvala patří všem žákům z 6. A, kteří si vyzkoušeli, že hrát divadlo není vůbec jednoduché,  a vydrželi s maximálním nasazením pět repríz.  Vy máte možnost představení Budulínka vidět ve středu 21. prosince v rámci vánoční besídky v tělocvičně školy. Srdečně Vás zveme a přejeme radostné Vánoce.

Text:  M.Handlířová  foto: K. Handlíř

Video záznam na YouTube

Nejnovější příspěvky
Archivy