Dva sněhuláci

Předvánoční shon a nervozitu jsme s dětmi ze školní družiny vyměnili v pondělí  19. prosince za zimní vánoční pohádku, kterou nám přijelo zahrát divadélko Úsměv. I když o pořádné sněhové nadílce si můžeme zatím nechat jen zdát, příběh o dvou sněhulácích, kteří se každým rokem setkávají u tří vysokých borovic na okraji lesa, nám zimní radovánky velmi živě přiblížil.

Předvánoční shon a nervozitu jsme s dětmi ze školní družiny vyměnili v pondělí  19.prosince za zimní vánoční pohádku, kterou nám přijelo zahrát divadélko Úsměv. I když o pořádné sněhové nadílce si můžeme zatím nechat jen zdát, příběh o dvou sněhulácích, kteří se každým rokem setkávají u tří vysokých borovic na okraji lesa, nám zimní radovánky velmi živě přiblížil. Na začátku to vypadalo, že příběh bude spíše o dvou strašidlech nebo bubácích, protože hlavní hrdinové měli do sněhuláků velmi daleko. Ovšem za vydatné pomoci malých diváků, kterých se sešlo téměř 80, se postupně ze strašidel vyklubali šikovní usměvaví sněhuláci. Příběh o dvou nerozlučných kamarádech,o přátelství,lásce a vzájemné pomoci se dětem velmi líbil. Společně si připomněly některé vánoční zvyky a tradice a se sněhuláky si zazpívaly vánoční koledy. Na závěr příběhu sněhuláci rozsvítili kouzelnou hvězdu a každý z diváků si mohl přát nějaké tajné přání. Nechyběla ani sladká odměna pro děti.

Text a foto: B. Šrubařová

Následující

Nejnovější příspěvky
Archivy