Oslava sněhových vloček ve výtvarné výchově

Víte, že sněhové vločky mají svá jména, přibližný tvar šestiúhelníku a nejkrásnější tvary  se objevují při teplotách  -10°C až -25°C? První fotografie sněhové vločky byla nasnímána 15. ledna 1885. Žáci 5. tříd si toto výročí oslavili ve výtvarné výchově.

Víte, že sněhové vločky mají svá jména, přibližný tvar šestiúhelníku a nejkrásnější tvary  se objevují při teplotách  -10°C až -25°C? První fotografie sněhové vločky byla nasnímána 15. ledna 1885. Žáci 5. tříd si toto výročí oslavili ve výtvarné výchově. Konečně napadl sníh a oni si mohli na hřišti před školou  proměňovat kouzelné sněhové vločky  ve svůj vlastní pohádkový svět. Vznikali nepřemožitelní strážci pokladů, nedobytné hradby, tajemné jeskyně, kouzelné pohádkové bytosti, vysoké rozhledny, veselá zvířátka …

Jakmile žáci stavby dokončili, stačili se ještě ve sněhu  pořádně vyválet a neustále přemýšleli, jak si sněhu co nejvíce užít. I když  měli červené nosy, studené konečky prstů na rukou i na nohou a sníh už i  pod svetrem, přáli si, ať hodina výtvarné výchovy nikdy neskončí. Chcete znát jejich poslední přání?  Aby venkovní teplota vydržela ještě dlouho pod 0°C  a oni mohli co nejdéle pozorovat své kouzelné sněhové stavby.

Text a foto: J. Hlaváčková

Předchozí

Následující

Archivy