Na chvíli televizní hvězdou

V sobotu 10. března jsme se vydali Prahy na natáčení televizního pořadu Zprávičky – Miniparlament. Tento pořad se vysílá pravidelně každou sobotu v 9,30 hodin na ČT1. Jako aktivní diváci jsme se stali součástí tohoto pořadu. Všichni jsme si natáčení i pobyt v Praze velmi užívali. Mezi malými poslanci jsme měli také „želízko v ohni“.

Na začátku je většinou nápad nebo náhoda, pak už následuje důsledná příprava. A když nechybí ani štěstíčko a všechny ingredience umíme správně namíchat, můžeme to nazvat jako úspěch nebo vítězství. V sobotu 10. března byla Praha svědkem jednoho takového úspěchu žáků naší školy.

Vše začalo účastí na konkurzu do dětského televizního pořadu Zprávičky – Miniparlament. Tento pořad vysílá Česká televize vždy v sobotu dopoledne v 9,30 hodin. Konkurzu se zúčastnil Martin Vondra (11let) a Tomáš Halíř (12let). Konkurz byl velmi náročný. Každý si měl připravit návrh, který v roli poslance musí obhájit. Konkurz byl ještě komplikovaný losováním, ne každý se dostal ke slovu. Přesto byl alespoň jeden z nich vybrán do televizního vysílání. Nebyl v tom sám. Zástupci školního parlamentu se ve stejnou dobu zúčastnili natáčení tohoto pořadu jako diváci, kteří zde mají nemalou roli. Dávají nečekané i překvapivé otázky malým poslancům a mají také důležité hlasovací právo.

Náš „televizní poslanec“ Tomáš bojoval jako lev. Ve velké konkurenci a s největším možným počtem bodů postoupil do tzv. rozstřelu. Znamenalo to, že se vrátí zpátky do „poslanecké lavice“ a pokud chce vyhrát, musí se jako první přihlásit a na danou otázku správně odpovědět. I když jeho hlavní soupeř byl  o dva roky starší, Tomáš ani na chvíli nezaváhal a na otázku v okamžiku správně odpověděl. Za odměnu natočí  Čt1 krátkou reportáž o jeho návrhu do tohoto zajímavého pořadu.

S jakým návrhem uspěl? Návrh zněl:  Vrátit do škol pravidelné zubní prohlídky. Zdá se Vám, že s tím uspět nemohl? Mysleli si to i jiní. On to ale dokázal. (pozn.: nesmíte myslet jako dospělí)

Vše můžete vidět na vlastní oči od soboty 17. března, vždy v 9:30 hod. na ČT1 a pak ještě další čtyři týdny (24.3., 31.3., 7.4. a 14.4.)

Text a foto: L. Bokischová, J. Hlaváčková

Nejnovější příspěvky
Archivy