Přírodovědné soutěže v zimě

Ani v zimním období neusnuli naši žáci zimní spánkem. Právě naopak! V zimních měsících proběhla školní kola různých soutěží…

 

Ani v zimním období neusnuli naši žáci zimní spánkem. Právě naopak! V zimních měsících proběhla školní kola různých soutěží.

První z nich byla chemická olympiáda, kterou na naší škole každým rokem řeší žáci devátých tříd. Školní kolo chemické olympiády není vůbec jednoduché. Skládá se ze tří částí. První část zpracovávají žáci doma za pomoci literatury a článků na internetu. Druhou částí je praktická část, kterou provádí pod vedením pedagoga ve škole. Žáci si tak vyzkouší základní chemické reakce v praxi. Letošním tématem byly srážecí reakce. Poslední částí olympiády je školní test. Ze školního kola vyšli tři postupující, kteří reprezentovali naši školu na okresním kole v Bruntále.

Ve školním kole se umístili: Umístění v okresním kole:
1. Eliška Krejčí 9.M 9. místo
2. Jan Zubrvalčík 9.M 6. místo
3. Radka Cabáková 9.M 10. místo

Všem účastníkům chemické olympiády gratulujeme a přejeme hodně štěstí při dalším studiu chemie.

 

Další soutěží, která proběhla, je biologická olympiáda. Školního kola se zúčastnilo 32 žáků. Tato soutěž má ve školním kole tři části. První je písemný test, druhou je poznávací část a třetí je praktická část. O průběhu školního kole a výsledcích jsme již informovali na našich školních stránkách.

Ve školním kole se umístili:
1. Elisabet Vasiliadisová 9.M
2. Radka Cabáková 9.M
3. Daniel Křapa 8.M

Okresní kolo proběhne v SVČ Méďa 29. 3. 2012. Všem zúčastněným děkujeme za zájem o tuto zajímavou soutěž. Dvěma postupujícím budeme držet palce v okresním kole.

 

Další soutěží, která na naší škole probíhá již třetí rok, je soutěž Finanční gramotnost. Tuto soutěž absolvují žáci osmých a devátých ročníků. Soutěž je organizována přes internet a probíhá v celé ČR. Žáci si při ní mohou vyzkoušet znalost pojmů z oblasti financí.

Ve školním kole se umístili:
1. Michal Drabina 9.M
2. David Mečár 8.M
3. Aneta Zapletalová 9.B
4. Tomáš Marek 8.M
5. Vojtěch Bažo 8.M
6. Nikolas Vitásek 8.A

Okresní kola ve finanční gramotnosti proběhnou koncem měsíce března. Všem zúčastněním děkujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí v okresním kole.

Mgr. Irena Štěpánková

Školní kolo biologické olympiády si můžete vyzkoušet zde: zadání (pdf, 90 kB), řešení (pdf, 197 kB)

Školní kolo chemické olympiády si můžete vyzkoušet zde: zadání (pdf, 351 kB), řešení (pdf, 179 kB), zadání testu (pdf, 547 kB), řešení testu (pdf, 461 kB)

 

Archivy