Ámos by parlamenťákům zatleskal

28.březen, den jako každý jiný, jen učitelé si vzpomenou, že mají svátek. Na naší základní škole tohle ale letos neplatilo! Loni připravili parlamenťáci pro své spolužáky Den dětí, letos pro své učitele Den učitelů! A představte si, že se jim to povedlo před učiteli utajit, i když bylo do akce zapojeno kromě žákovského parlamentu dalších 50 spolužáků.

28.březen, den jako každý jiný, jen učitelé si vzpomenou, že mají svátek. Na naší základní škole tohle ale letos neplatilo! Loni připravili parlamenťáci pro své spolužáky Den dětí, letos pro své učitele Den učitelů! A představte si, že se jim to povedlo před učiteli utajit, i když bylo do akce zapojeno kromě žákovského parlamentu dalších 50 spolužáků z 8. a 9. tříd.

Ve středu 28.3 byli všichni učitelé svoláni v 7.50 hodin do sborovny ke krátké poradě. Možná někteří tušili, že jim někdo popřeje k svátku, ale to, co bude následovat v průběhu první vyučovací hodiny, to nikdo nepředvídal.

Ve sborovně je uvítali parlamenťáci a prozradili jim, že dnešní první hodinu věnují oslavě Dne učitelů. Místo učitelů se do tříd vydali žáci 8. a 9. tříd, kteří během první vyučovací hodiny dětem ve všech   třídách promítli na interaktivních tabulích prezentaci o Janu Ámosu Komenském, učiteli národů. Poté s dětmi pracovali na projektech a divili byste se, jací z nich byli výborní učitelé!

Ve sborovně se zatím učitelé rozdělili do skupinek podle vylosovaných barev, dostali kartičku, na kterou museli nasbírat 6 razítek za splněné úkoly a vydali se na parlameťáckou stezku po škole. Nevěřili byste, jak jsou učitelé hraví! Čekaly je disciplíny jako hod zmačkané písemky do koše, twister, pavučina a další. Po získání 6 razítek se všichni učitelé i parlamenťáci sešli v učebně fyziky a chemie. Pak se otevřely dveře a do třídy vešla parlamenťačka Monča a oznámila všem učitelům, že je jejich nová učitelka a na úvod si napíší malý testík. To víte, že se i mezi učiteli našli ti, kteří neměli tužky, další opisovali, někteří žalovali! „Hrozná třída!“

Už to skoro vypadalo, že přijdou o přestávku, ale nakonec všechno zvládli a na každého z nich čekalo ocenění “Báječný učitel” a kytička.

Tohle se Vám, parlamenťáci, moc povedlo! Myslím, že na tenhle den učitelé jen tak nezapomenou a Jan Ámos Komenský by Vám zatleskal!!!

Hana Wiedemanová, koordinátor parlamentu

Nejnovější příspěvky
Archivy