Klokan přiletěl v březnu

V úterý 20. března proskákal naší školou MATEMATICKÝ KLOKAN! Postupně zaskočil do 2. – 9. tříd, kde prověřil matematické znalosti a bystrý úsudek našich žáků. Původem australská matematická soutěž u nás zdomácněla od roku 1995. A jak si naši klokánci vedli?

V úterý 20. března proskákal naší školou MATEMATICKÝ KLOKAN! Postupně zaskočil do 2. – 9. tříd, kde prověřil matematické znalosti a bystrý úsudek v těchto kategoriích:

Cvrček /2.-3. roč./, Klokánek /4.-5.roč./, Benjamín /6.-7.roč./, Kadet /8.-9.roč./ Původem australská matematická soutěž u nás zdomácněla od roku 1995.

Vítězové letošního ročníku v jednotlivých kategoriích :

Cvrček

Anna Stejskalová            3.B    60 bodů
Tomáš Bažo 3.C 60 bodů
David Vodák 3.C 54 bodů

Klokánek

Martin Křiva 4.C 99 bodů
Jan Martínek 5.A 95 bodů
Matouš Beeldman           5.C 95 bodů
Zuzana Siudová 5.C    95 bodů

Benjamín

Michal Urban 6.M 100 bodů NEJVYŠŠÍ POČET BODŮ NA ŠKOLE
Jana Kánská 6.M 81 bodů
Johana Handlířová          6.M    77 bodů

Kadet

Michal Drabina 9.M 83 bodů
Elisabet Vasiliadisová    9.M    73 bodů
Matěj Boček 9.M 73 bodů

Všem jmenovaným gratulujeme !!!

Další informace o soutěži a republikový průměrný počet bodů v každé kategorii je k dispozici na http://www.matematickyklokan.net

Text: Pavlína Nováková