Velikonoční rej masek

Družinové děti  I. a II. oddělení školní družiny strávily v pátek 30. března, již podruhé v  tomto školním roce, noc ve škole, která se tentokráte vázala k velikonočním svátkům, byla totiž nazvaná Velikonoční rej masek. Sotva co se děti převlékly do připravených masek, čekala na ně spousta soutěžních úkolů, či disciplín.

Družinové děti  I. a II. oddělení školní družiny strávily v pátek 30. března, již podruhé v  tomto školním roce, noc ve škole, která se tentokráte vázala k velikonočním svátkům, byla totiž nazvaná Velikonoční rej masek. Sotva co se děti převlékly do připravených masek, čekala na ně spousta soutěžních úkolů, či disciplín.

Úkol číslo jedna jim dal pořádně zabrat, hledaly totiž přes 250 barevných vajíček, které byly schovány různě po škole, a protože bylo 5 různých barevných odlišení těchto vajíček a každé mělo jiný počet bodů, tak se děti při všem tom sčítání i pořádně zapotily, ale nakonec to všechny zvládly, jsou to přece šikulky, a tak je všechny neminula i řádná odměna.

Čas nám rychle utíkal a před námi ještě dvanáct úkolů, děti si mohly vyzkoušet slalom se syrovým vejcem , malování vajec, házení vajec do ošatky, střílení barevných míčku hokejkou do brány, chytání rybek, skákání v pytli, přechod přes zajíčkovou dráhu, kreslení velikonočního příběhu se zavázanýma očima i gymnastickou průpravu – kotoul vpřed a vzad. Děti se všech těchto úkolů zhostily bravurně a zanedlouho měly své kartičky plné razítek. Nadešlo vyhodnocení celé soutěže a opět rozdávání sladkých velikonočních odměn.

Po skončení soutěže nastal očekávaný rej masek, celý vestibul se rázem proměnil ve velkou párty a děti tancovaly a tancovaly. Aby na celou tuto družinovou velikonoční akci nezapomněly, v kuchyňce si upekly a nazdobily své velikonoční vejce, které hned ráno darovaly svým rodičům. Jako poslední v tomto velikonočním večeru čekala už jen velikonoční pohádka na dobrou noc.

My dětem a našim pomocníkům děkujeme za spolupráci a jsme moc rády, že se jim večer líbil, protože to je přece tím hlavním a jediným smyslem i cílem těchto akcí.

Text a foto: B. Šrubařová, H. Tabachová

Nejnovější příspěvky
Archivy